18. 8. 2018

poloj

Bude skoro jasno až polojasno, odpoledne přechodně až oblačno a ojediněle přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 27 až 31°C. Noční teploty 17 až 13°C.

Víte, co je to Ekokodex?

ZŠ Konstantinovy Lázně je od jara  roku  2013 zapojena do mezinárodního programu Ekoškola, jehož hlavním cílem je, aby žáci snižovali ekologický dopad školy a svého jednání na životní prostředí a zlepšili prostředí ve škole a jejím okolí. Žáci a učitelé spolu aktivně spolupracují a velká část zodpovědnosti je ponechána žákům. Postup práce k získání titulu je určen 7 kroky, které školu a její Ekotým provedou celým programem a zaručí naplnění kriterií pro získání mezinárodního ocenění.

Jedním z těchto nezbytných kroků  je rovněž tvorba školního Ekokodexu, což je  formulování  našich hodnot, které ctíme, a pravidel, která dodržujeme.  Na tvorbě Ekokodexu se v měsíci červnu podíleli všichni žáci školy, rozděleni do čtyř věkově smíšených týmů. Vedoucí každého týmu si vylosoval barvu - téma, ke kterému pak žáci  tvořili pravidla – voda (modrá), odpady (černá), prostředí školy (žlutá), energie (zelená). Po zpracování všech pravidel na počítači a jejich vytištění dostala každá skupinka svého pavoučka – “Ekoštístko”, kterému je na pavučinu přilepila.  Ekoštístka jsou vyvěšena ve školní šatně, aby pravidla byla žákům na očích každý den.

Program Ekoškola neprobíhá pouze v České Republice, ale také v dalších 52 zemích světa a celosvětově se ho účastní přes 25 000 škol. Jeho mezinárodním koordinátorem je nezisková organizace FEE (Foundation for Environmental Education) a vice se o něm lze dočíst na: http://www.ekoskola.cz/