18. 8. 2018

poloj

Bude skoro jasno až polojasno, odpoledne přechodně až oblačno a ojediněle přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 27 až 31°C. Noční teploty 17 až 13°C.

Jsme neúplná základní škola (málotřídní) se zaměřením na enviromentální výchovu. Náš školní vzdělávací program vychází z obecných vzdělávacích cílů a klíčových kompetencí RVP ZV, je vytvořen na základě analýzy vlastních možností a schopností pedagogického sboru, požadavků rodičů a navázání na tradice školy.

Motivační název ŠVP "Zvědavostí to začíná" vyjadřuje základní předpoklad každého žáka pro poznávání, objevování, hledání nových poznatků, zkušeností a učení. Cílem našeho ŠVP je prvotní zvědavost u žáků usměrňovat, upevňovat a rozvíjet tak, aby je motivovala k celoživotnímu učení. ŠVP klade důraz na všestranný rozvoj osobnosti každého jedince, na samostatné myšlení, odpovědné rozhodování, tvůrčí práci, týmovou spolupráci a kladný vztah k přírodě.

Důležitou úlohu hraje i činnost školní družiny a zájmových útvarů organizovaných školou. Škola chce být otevřená žákům, rodičům i veřejnosti, komunikace a vztahy uvnitř školy i navenek jsou jedním z nejdůležitějších témat pro školu.

Pro úspěšný rozvoj žáka má velký význam život v populačně přirozené skupině, kde jsou zastoupeni jedinci s různými vlohami a vlastnostmi. Náš ŠVP počítá s integrací žáků s LMD a vývojovými poruchami učení, ale i s péčí o talenty.

Důraz v učebním plánu je kladen na ICT, jejichž využívání by se mělo stát pro absolventy naší školy běžné.

Chceme, aby žáci získali takové znalosti a dovednosti (prostřednictvím klíčových kompetencí), které budou moci uplatnit v životě, tzn. více se zaměřit na činnostní učení a méně na ecyklopedické poznatky. Zavádíme do výuky efektivní metody učení (kooperativní a projektové vyučování) a tím vedeme žáky k týmové práci, ke vzájemné pomoci, sounáležitosti a respektu. Vedeme žáky k dodržování stanovených pravidel, zejména pravidel školního řádu.

Navazujeme na dobré tradice naší školy, na prestiž, kterou máme mezi širokou veřejností. Chceme dále rozvíjet silné stránky školy a odstraňovat a napravovat to, co považujeme za nedostatky.