6. 7. 2020

oblacnosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky, na východě zpočátku až skoro jasno a odpoledne ojediněle bouřky. Denní teploty 21 až 25°C, na východě 24 až 28°C. Noční teploty 14 až 10°C.

I v  roce 2015 jsme žádali o přidělení grantu z programu Erasmus+, a to na projekt s názvem "Výuka anglického jazyka pro žáky se specifickými poruchami učení".

Tento projekt vychází z konkrétních aktuálních potřeb školy, která v poslední době zaznamenává rostoucí počet žáků s výukovými obtížemi jako jsou dyslexie, dysgrafie, či dysortografie. Tito žáci v běžném režimu výuky velmi často selhávají a pedagogové proto hledají takové metody a formy práce, které by jim pomohly a vedly k jejich školní úspěšnosti. Hlavním cílem projektu je účast pedagoga na  jazykově - metodickém kurzu specificky zaměřeném na žáky s výukovými obtížemi ve věku 7 - 16 let, který kromě příležitosti zlepšit  jazykové schopnosti a komunikační dovednosti, poskytne pedagogovi škálu nových nápadů,  praktických dovedností a materiálů, seznámí ho se speciálním vzděláváním ve Velké Británii a dá mu příležitost výměny nápadů a rozvíjení vztahů se stejně zaměřenými pedagogy z ostatních zemí Evropy. Kromě specifických metod a aktivit, které pomohou rozvíjet žákovu kreativitu, představivost a studijní nezávislost je v projektu počítáno i s návštěvou anglické speciální školy  a třídy s integrovanými žáky s SPU, takže pedagog bude mít možnost sledovat výuku a různé formy práce v reálném vyučování.

Na tento projekt škola neobdržela grantovou podporu z důvodu nedostatku finančních prostředků a byla zařazena na seznam náhradníků.